top of page

České a slovenské firmy podceňují kyberbezpečnost

Podle průzkumu společnosti Mastercard manažeři českých firem a organizací stále podceňují riziko kybernetických útoků. Ze statistik přitom jasně vyplývá, že počet útoků namířených na firemní infrastrukturu a data v poslední době raketově roste.
online-hacker.jpg

Data hovoří jasně. Kybernetický útok na svoji firmu zaznamenali téměř všichni oslovení IT experti z českých a slovenských společností. Nejčastěji se jednalo o phishing, ransomware, případně malware. I přesto však vedení společností nebere kybernetické zabezpečení příliš vážně. O úroveň kybernetické bezpečnosti se management zajímá v méně než polovině případů, pětina managementu pak tuto problematiku ve své firmě neřeší vůbec.

Technologická společnost Mastercard jde proto firmám naproti. Již dávno se totiž nevěnuje pouze platebním transakcím. Vyvíjí vlastní špičkové nástroje pro kybernetickou bezpečnost a českým firmám díky tomu může nabídnout řešení v podobě specializovaných nástrojů pro ochranu jejich systémů a dat. 

Kybernetická bezpečnost je příliš složitá a komplexní a je těžké vše sledovat a uhlídat

Group 2076.png

Outsourcing činností v IT a řízení kybernetických rizik

Group 2077.png
Produkty Mastercard
2ci-logo-riskrecon1.png

Umožňuje kontinuální a velmi podrobný audit kybernetické bezpečnosti kterékoli firmy. Odhaluje slabá místa v IT systémech, hodnotí rizika a dává doporučení, jaké ochranné prvky zavést, aby se zákazník co nejlépe ochránil. Zdrojem pro komplexní kybernetický audit je přitom pouhá přítomnost organizace na internetu, resp. její internetové stránky. Nástroj je určený (nejen) pro všechny společnosti působící v on-line prostředí s rozvinutým subdodavatelským řetězcem a v Česku ho využívají například některé nemocnice nebo pojišťovny.

Více o produktu

bottom of page